/* onderstaande code is voor standen van Sportlink */

   

Het amateurvoetbal is vanaf afgelopen seizoen (2017/’18) gestart met de invoering van de nieuwe wedstrijdvormen voor pupillen. Na een uitvoerig onderzoeks- en aanlooptraject spelen de onder 8 en onder 9-pupillen vanaf seizoen 2017/’18 6-tegen-6-wedstrijden op een bijna kwart veld. Door op kleinere velden en in kleinere teams te spelen komen zij vaker aan de bal en gaan ze meer dribbelen, schieten, samenspelen en scoren. Het spelen op een kleiner veld sluit bovendien beter aan op de belevingswereld van deze kinderen. Dit alles draagt bij aan het uiteindelijke doel: het vergroten van het spelplezier en de ontwikkeling van deze pupillen.

 

Vervolgstappen

Vanaf het seizoen 2018/’19 worden de nieuwe wedstrijdvormen verder ingevoerd in het amateurvoetbal. De onder 10 pupillen gaan vanaf dat seizoen ook 6 tegen 6 wedstrijden spelen op een bijna kwart veld. De onder 11 en onder 12 pupillen gaan vanaf dan 8 tegen 8 wedstrijden spelen op een bijna half veld.

De totale invoering van de nieuwe wedstrijdvormen in het pupillenvoetbal wordt dus gespreid over twee seizoenen. Zodoende krijgen clubs voldoende de tijd om de veranderingen zorgvuldig door te voeren binnen hun vereniging. Want de clubs zijn dé sleutel om dit voor kinderen tot een succes te maken.­­

 

Flyers ter informatie:

Infographic-6 tegen 6

Infographic-8 tegen 8

Infographic-veldindelingen

Infographic-spelbegeleider

Infographic-sportiviteit

 

Meer informatie over de nieuwe indelingen/opzet vanuit de KNVB is hieronder te vinden:

https://www.knvb.nl/assist/assist-trainers/pupillenvoetbal/onder-7

https://www.knvb.nl/assist/assist-trainers/pupillenvoetbal/onder-9-en-10

https://www.knvb.nl/assist/assist-trainers/pupillenvoetbal/onder-11-en-onder-12

 

Met sportieve groeten,

Harry Wasch
Technisch Jeugd Coördinator VVM

vloon.jpg

Wie is online

We hebben 38 gasten en geen leden online

JavaScript draait niet of heeft een fout gerapporteerd.

Log in

Binnenkort

Geen gebeurtenissen gevonden
loader

Afgelastingen

jubileum boek

Twitter VVM

Ga naar boven