/* onderstaande code is voor standen van Sportlink */

   

Minnertsga is dit seizoen ingedeeld bij SDS, Tzummarum en AVC. En met die laatste vereniging kon dus gisteren een start gemaakt worden Met de stap van de KNVB om zo veel mogelijk regionaal in de delen treffen wij dus vaker ploegen als Tzummarum en AVC en dat geeft een meerwaarde aan het bekervoetbal. En uiteraard is het treffen tegen AVC altijd een om naar uit te kijken. Was het vroeger een echte derby die met het mes tussen de tanden op het scherpst van de snede werd uitgevochten, nu is het wat meer een reünie achtig gebeuren en een leuk treffen van bekenden waarbij met deze en gene even lekker bijgepraat kon worden. En voor de echte kenners (die bij beide club in grote getale aanwezig zijn) alvast een vooruitblik hoe het komend seizoen er uit zal zien. Daarnaast is de eerste bekerronde meer een verlengde oefenperiode voor het begin van de competitie. Waarbij door de trainer nog van alle kanten geïmproviseerd moet worden omdat de selecties nog niet compleet waren. Zo miste ik op de spelerslijst bij AVC een aantal vaste waardes (nog met vakantie of anderzijds) die normaal gesproken zeker zijn van een basisplek.     Maikel en Dave Hartman , Jelte Visser, Rocco Zwart om er een paar te noemen. Maar goed, dat geeft ook anderen de kans zich in de kijker te spelen. Het viel met toch op dat er best wel een talentvolle lichting aan zit te komen bij AVC. En dan is de terugkeer naar de 4e klasse misschien helemaal niet zo slecht. Het lijkt me dat AVC met deze nieuwe lichting best wel eens mee kan doen om de prijsjes. We wachten af. Voor Minnertsga is er uiteraard ook het nodige veranderd. Met John Hofte als nieuwe trainer als opvolger van Rinze Werkhoven.  Met een nieuw leidersduo in de personen van Ruurd de Vries en Feike Jochum Fogel. Met het vertrek van een aantal spelers waaronder Good old Rein Sybe Faber. Maar “ tiiden ha tiiden” dus dat hoort er allemaal bij. Het blijft nooit bij het oude. Ook bij de KNVB is in de verdere digitalisering een grote stap gemaakt met de invoering van het DWF (het digitale wedstrijdformulier) Daar moest dus ook gisteren een begin gemaakt worden. Wat inhoudt dat de spelerspasjes verdwijnen en alles digitaal wordt ingevoerd. Met de scheidsrechter die op zijn mobiel langs de spelers gaat om die te controleren. En voor mij dus niet meer voor de wedstrijd van de leiding een wedstrijd formulier ontvangen van de opstellingen. Onze wedstrijdsecretaris Haije Stellingwerf moest mij noodgedwongen als materiaalman van het eerste invoeren om inzake te krijgen in de opstellingen van beide ploegen. “En ik ben helemaal geen materiaalman”. En om dan de volgende dag even bij het schrijven van het verslag de opstellingen nog even na te lopen (van wie werd er ook weer uitgestuurd of wie kreeg die gele kaart), dat lukt al helemaal niet meer. Na de administratieve handelingen van de scheids na de wedstrijden zijn ook die gegevens niet meer bereikbaar. Kortom, het leven van de verslaggever gaat bij deze vernieuwingen bepaald niet over rozen. Dus ook ik zal mij moeten beraden of ik dit op deze leeftijd nog wel aan kan.
Oh ja , de wedstrijd. Ik zou me bijna alleen maar druk maken om randzaken. En de wedstrijd tussen AVC en Minnertsga, daar gaat het uiteindelijk om. Dus even in kort, zoals ik dat in de loop van de jaren onder begeleiding van Erik Hoekstra wel geleerd heb. Scheidsrechter was Dhr. Westerloo, ergens uit Groningen. Hij floot warrig en had soms hele vreemde beslissingen. Ook hij moest dus nog even wennen aan het nieuwe seizoen. De eerste helft was redelijk gelijk opgaand. De eerste grote kans was voor Remco v.d.Mossel maar hij schoot voorlangs. Maar ook AVC was er een keer dichtbij toen de jonge Durk Ennema voor zou zetten maar de bal in de korte hoek leek te verdwijnen. Maar Jorn kon met de vingertoppen redden. Voorin bij Minnertsga maakte Jildert de Vries een prima indruk en hadden de ervaren AVC verdedigers hun handen meer dan vol aan hem. Hij kon toch tot 2 keer toe ontsnappen maar kwam vrij voor keeper Karst v.d.Heide niet tot scoren. Tegen het einde van de eerste helft leek de wedstrijd even te ontsporen na harde overtredingen van Ydo Hoekstra (van M’sga) en Daniel v.d.Veen (van AVC) Maar na 2 gele kaarten bleek het verstand toch de boventoon te voren.
De tweede helft was duidelijk voor Minnertsga. Herre de Vries kwam in het veld voor Jorrit v.d.Veen en Minnertsga gaf AVC geen kans meer. In de 51e minuut moest Daniel v.d.Veen aan de noodrem trekken toen Jildert opnieuw ontsnapte. Zijn 2e geel betekende dus dat AVC met 10 man door moest. De vrije trap op de rand van de 16 werd door Ydo Hoekstra onberispelijk ingeschoten  0-1. In de 56e minuut een vrijwel identieke situatie. Ditmaal moest Mark Hartman (die na een lange periode van afwezigheid gelukkig weer kon spelen en een fitte indruk maakte) Jildert onreglementair tegenhouden. En ditmaal krulde Ydo de vrije trap in de uiterste linker bovenhoek. 0-2 .Bij beide vrije trappen zag de muur er bepaald niet stabiel uit. En Ydo was dicht bij de 3-0 maar zag zijn schot in de 65e minuut geblokt door Mark Jan Ykema. John Hofte bracht Enno Kingma in voor Henry Wassenaar en tegen het einde ook nog Niels Jensma voor Bart Stroosma. Enno was in de 70e minuut dicht bij een treffer maar kwam centimeters te kort. En Niels had een prima passeeractie in de 82e minuut maar hij zag zijn schot net tot corner verwerkt worden door keeper v.d.Heide. Het enige wapenfeit van AVC in de 2e helft was een schot van Folkert Bakker wat rakelings naast het doel van Jorn ging. Zo won Minnertsga afgetekend en verdiend en kan John verder bouwen aan zijn elftal. Er zit nog genoeg muziek in. En dat geldt ook voor AVC waar de nodige jeugd op de stoep staat om een balletje mee te trappen.
Volgende week volgt de wedstrijd tegen SDS. Die kreeg verrassend klop van het bezoekende Tzummarum (3-5). En zal dus dubbel gemotiveerd zijn, zou je zeggen.  

Groetnis Nico    

En voor degene die voor een bekerpotje niet de deur uit willen de opstelling:
Jorn, Frans, Siep, Bart (Niels), Enne, Hylke , Jorrit (Herre),  Ydo , Remco, Henry (Enno) en Jildert 

vriewsijk.jpg

Wie is online

We hebben 91 gasten en geen leden online

JavaScript draait niet of heeft een fout gerapporteerd.

Log in

Binnenkort

Geen gebeurtenissen gevonden
loader

jubileum boek

Twitter VVM

Ga naar boven