/* onderstaande code is voor standen van Sportlink */

   

Voor de uitwedstrijd moest ik nog vlug even de auto van binnen uitzuigen want meerijders Frits en Oege wensen graag met alle egards vervoerd te worden naar de uitwedstrijden. En dat is terecht want niveau moet gekoesterd worden. 4e meerijder Geert was eigenlijk aan de beurt om te rijden maar die had weer eens een “putsie” op zaterdag, zo had hij doorgegeven. Maaaaar, op de valreep  ging hij toch mee want de beide zonen Rein en Jacob waren tot de verstandige en logische conclusie gekomen dat zijn hulp meer averechts werkte dan meehielp tot een goed resultaat en zo was Geert dus onze chauffeur. Weliswaar in een wat smoezelige auto (ja, hier had ik ook niet op gerekend)  maar mijn winterjas had toch al zijn beste tijd gehad en ik ben nodig aan een nieuwe spijkerbroek toe. Eenmaal onderweg is dan al snel de discussie: waar gaan we langs? Want ja Grijpskerk, dat ligt niet naast de deur, nou. Frits kon zich niet herinneren dat we daar in het verre Groningen ooit gespeeld hadden maar Oege wist het wel goed, zo zei hij. Maar het was geen 5 of 6 jaar geleden, zoals eerst gedacht maar in het eerste succesvolle jaar dat Ton Hartman bij ons trainer werd, het seizoen 2005-2006. Ja, dan gaan we ineens even terug naar de periode met dat legendarische en vakbekwame duo op de bank. (overigens niks ten nadele van de huidige staf hoor). Dat seizoen werd Minnertsga kampioen en werd Grijpskerk uit met 0-6 en thuis met 4-0 verslagen met onder andere 4 goals van Sander en 2 van Remco. Maar tijden hebben tijden. Grijpskerk ging na dat seizoen in een sneltreinvaart naar de 1e klas waar het 3 jaar in acteerde maar kukelde daarna weer terug naar de 3e klas waar het nu alweer voor het 4e seizoen in speelt. En om nog even op de route terug te komen, Grijpskerk werd zonder veel omzwervingen gevonden en dat is met Geert achter de stuurknuppel wel eens anders geweest. Bij binnenkomst op het sportcomplex geen programmaboekje met wat info en de opstellingen, dat was even wennen. Ik kreeg gelukkig van Erik een A-4 tje in de handen gedrukt met de opstelling van Grijpskerk. Met prachtige kleurenfoto’s van de spelers erop. Is misschien nog wel eens een idee voor Minnertsga, die foto’s.  En daar lag een prachtig kunstgrasveld met een aantal FRAM bushokjes langs de kant Die waren echter al net zo smoezelig als de auto van Geert. Mag ach wij staan toch nooit aan de kant van de dug-outs dus daar werd door ons geen gebruik van gemaakt. Aan de andere kant van het veld een lange hoge ballenvanger over de gehele lengte van het veld, dat had ik nog niet eerder gezien. Dan is mijn eerste gedachte, is het spel hier zo hoogstaand ??? Of ligt de traptechniek hier in Grijpskerk op hetzelfde niveau als onze C selectie op donderdagavond (waar geen ballenvanger hoog genoeg voor is en het gros van de ballen op het dak van het MFA belandt) We zullen het nooit weten. Oh ja dan hadden we ook nog de wedstrijd natuurlijk. Ik kan het deze keer kort houden (zoals gewend) John kwam met de zelfde 11 in het veld als tegen Rijperkerk en dat lag ook voor de hand. En bij Grijpskerk zit de jonge Jan Faber dit jaar voor het eerst op de bank na een aantal jaren opleiding bij de Lions ‘66. Minnertsga  begon in de eerste helft prima aan de wedstrijd met prima veldspel maar moest al in de 24e minuut wisselen toen Bart Stroosma met een hoofdwond van het veld moest. Mooi dat je dan good old Rein Sybe Faber achter de hand hebt. Maar diezelfde Rein Sybe verkeek zich in de 33e minuut op een stuitende bal en toen kreeg beste man van Grijpskerk Ron Stoutmeier een dot van een kans. Maar Jorn Helder keerde de bal met een prima reflex . De enige kansen die Minnertsga kreeg waren in de laatste minuten voor rust. Eerst Jildert de Vries die tussen 2 man in net tekort kwam en daarna uit een corner waarbij Herre (of was het Ydo) prima inschoot maar de bal op de doellijn werd gekeerd en uitgerekend Rein Sybe nog een dot van een kans kreeg. Maar keeper Dirk Jan Postma redde prima. De 2e helft was voor Grijpskerk. Na een kopkans van Enno Kingma in de 46e minuut die net naast ging was het wederom Ron Stoutmeier die even later Rein Sybe eruit liep maar Jorn redde opnieuw. 4 minuten later kreeg Stoutmeier zijn derde  kans na een verkeerde terugspeelbal maar nadat hij Jorn had omspeeld, schoof hij de bal in het zijnet. Verder waren het 2 hardwerkende ploegen die weinig echte kansen wisten te creëren. Halve kansen zoals Enno Kingma die naast tikte na een vrije trap van Ydo en een kopkans van wederom Stoutmeier wat naast ging, kwamen beide ploegen niet. En toen Jorn Helder in de 89e minuut nog even zijn klasse liet zien met een sierlijke redding op een pegel van Jorn v.d.Wilt van Grijpskerk was het wel gedaan. Scheidsrechter Brinkman floot voor het laatst, had soms een eigengereide interpretatie van de voordeelregel maar floot verder een goede wedstrijd. Beide ploegen konden deze middag geen aanspraak maken op meer dan een punt. Bij het verlaten van het veld zag ik zowaar 2 Hoekstra’s de bestuurskamer induiken, samen met Haije. Zou er net als in Catalonië een stille maar goed doordachte machtsgreep van de Hoekstra’s op handen zijn ??? Zou zo gek nog niet zijn. Want de club kan best wel nog wel wat stabiele figuren gebruiken. De terugweg ging op advies van Frits binnendoor en het scheelde zowaar geen ene minuut in tijd. Waarvan acte. Minnertsga zakte door dit gelijkspel van de 1e naar de 2e plaats maar dat is nog altijd een prima positie. Volgende week komt WTOC op bezoek. Die bogen deze zaterdag in de laatste 6 minuten een 4-2 achterstand tegen Trynwalden om in een 5-4 overwinning. Dus ook deze tegenstander is niet te onderschatten. 
We zullen zien.                                  

Groeten Nico

En voor de thuisblijvers die nooit verder komen dan de provincie Friesland, hier dus maar de opstelling:
Jorn, Frans, Sieb , Bart(Rein Sybe) , Enne, Hylke H,  Herre, Hendrik , Enno, Jildert  en Ydo.
Reserve : Zemen en Henry

muta.jpg

Wie is online

We hebben 104 gasten en geen leden online

JavaScript draait niet of heeft een fout gerapporteerd.

Log in

Binnenkort

dec
22

22.12.2018 13:00 - 17:00

dec
28

28.12.2018 16:30 - 23:30

dec
31

31.12.2018 13:30 - 17:00

jan
5

05.01.2019 14:30 - 15:00

loader

jubileum boek

Twitter VVM

Ga naar boven