/* onderstaande code is voor standen van Sportlink */

   

Streekderby’s hebben wij niet veel. In onze competitie is dat dit seizoen alleen de wedstrijd tegen Berlikum. En dat in tegenstelling tot vele andere clubs uit de “wouden” in de 3e klasse B, die spelen bijna wekelijks streekderby’s. En de beleving van een streekderby is bij iedereen anders. Ik constateer al jaren dat de beleving daarvan bij Berlikum veel groter is dan bij Minnertsga. En dat zag ik gisteren ook weer. Ik hield mijn hart vast de eerste 5 minuten van de wedstrijd, want de inzet van de spelers en beleving van het publiek beloofde daar in Berlikum een enerverende avond. Super gewoon. En het werd een spannende pot.
Maar even bij het begin beginnen. Beide ploegen misten door omstandigheden en blessures spelers. Bij Minnertsga waren de kaatsers Hendrik Kootstra en Enno Kingma afgereisd naar Columbia voor het WK kaatsen dus die waren er niet. Voor Enno natuurlijk dubbel jammer want even lekker ballen tegen “kleine broertje”Jarco was er dus deze keer niet bij. Bij Berlikum stond Romar v.d.Leij voorin en hij zou met zijn 2 treffers de man van de wedstrijd worden van Berlikum. Maar echte man van de wedstrijd was naar mijn mening de scheidsrechter. Dat was de jonge heer Plat ergens uit de provincie Groningen. Donker getint maar bij het kunstlicht als een “weerlicht” over het veld dravend zat hij overal bovenop. Zijn fluiten was een lust voor het oog. Hij gaf de beide ploegen de volle ruimte zonder het uit de klauw te laten lopen of de wedstrijd dood te fluiten. We zullen hem wel niet veel meer treffen want deze stoomt, zo fluitend, in een keer door naar de hoogste klassen. Dan de wedstrijd zelf. Een overrompelend begin van Berlikum dus maar het was Minnertsga die eerst scoorde. In de 14e minuut was het de aalvlugge Jildert de Vries die op links zijn man prachtig passeerde en afgemeten voorzette. En daar stond Remco v.d.Mossel die de bal in het doel gleed. 0-1. Dat was een domper voor de thuisploeg en zij hadden even tijd nodig om het ritme weer te vinden. Een schot van Robbert de Zeeuw in de 19e minuut werd een gemakkelijke prooi van Jorn Helder. Maar Jorn was kansloos toen in de 23e minuut Romar v.d.Leij een boogbal over de Minnertsgaverdediging goed beoordeelde en Jorn vrij koppend kon verslaan. 1-1. En in het resterend deel van de eerste helft waren de betere kansen voor Berlikum. In de 34e minuut moest Jorn reddend optreden en 1 minuut later zag hij een bal net voorlangs gaan. Maar Minnertsga was in de omschakeling dreigend. Een vrije trap van Ydo Hoekstra werd door een Berlikumverdediger maar net over het doel getrapt en Jildert brak vlak voor rust nog een keer uit maar de bal werd gekeerd door Sjouke Veenstra. Aan de andere kant zag Jorn een bal, van richting veranderd, net langs de voor hem goede kant van de paal gaan. Direct na rust was het echter wel raak. Balverlies op het middenveld en een goede steekpass op Romar v.d.Leij . Alleen voor Jorn liet hij die kans niet liggen en scoorde beheerst. 2-1. Toen moest Minnertsga in de achtervolging en dat slaagde maar mondjesmaat. John Hofte bracht good old Geert Andringa in voor Hielke Hoekstra maar het spelpeil bereikte niet het niveau van de eerste helft. Toch was Jildert de Vries dicht bij een goal in de 69e minuut maar alleen op Sjouke af was de hoek te klein. Sjouke redde prima. En in de tegenaanval van Berlikum moest Jorn gestrekt naar de hoek om een derde treffer van Berlikum te voorkomen. Berlikum was in die fase toch dreigender maar maakten te weinig gebruik van de ruimte die ze kregen. Helemaal toen John in de 76e minuut ook nog Roy van Rees wisselde voor Niels Jensma,  om zo nog meer stootkracht voorin te krijgen. In de laatste 10 minuten zette Minnertsga nog een keer aan maar het ontbrak aan een splijtende slotpass van met name de weer prima spelende Ydo Hoekstra. Toen het scorebord al de 87e minuut aangaf en er al een bepaalde gelatenheid bij de grote schare Minnertsga supporters was van “dit wordt niks meer” was daar ineens Geert Andringa die zijn man passeerde en een perfecte pass gaf op Remco v.d.Mossel. Die had 90 minuten lang Yannick de Boer letterlijk aan zijn broek hangen en maakte dus weinig klaar maar deze kans maakte hij met een sublieme kopbal af . 2-2.  Ja, naar zeggen heeft zijn vader dat nooit zo gekund. Toen was de wedstrijd gespeeld en was de teleurstelling te merken bij de Berlikum aanhang. Ze waren er ook zo dicht bij. En misschien kregen ze ook wel wat te weinig. Maar voetbal is ook effectiviteit en dat bepaalt vaak de uitslag. Tot slot nog een kleine anekdote: in het overigens keurige programmaboekje stond toch wel een wat vreemde opstelling van Minnertsga. Remco heette ineens Mossel en op nummer  13 stond Sander Zonderveld. Ja dat is voor mij persoonlijk vloeken in de kerk. Bovendien speelt Sander al het hele seizoen in het tweede. En nog iets……. Als Frits Jensma het boekje goed had gelezen was hij in de rust zeker niet in de bestuurskamer gekomen. Ze hadden in de kantine namelijk een Balletje Mayo in de aanbieding, zo stond in het programmaboekje. 
Volgende week krijgen we nummer 2 Kollum op bezoek. We moeten maar weer afwachten.  

Groetnis, 

Nico 

En voor de gene die bij donker niet van huis mogen de opstelling van Minnertsga:
Jorn, Frans, Rein Sybe,  Bart, Enne, Herre, Hylke H.(Geert), Roy (Niels) Ydo, Jildert  en Remco
Reserves : Jildert G, Siep, Outger en Rienk  

vriewsijk.jpg

Wie is online

We hebben 81 gasten en geen leden online

JavaScript draait niet of heeft een fout gerapporteerd.

Log in

Binnenkort

dec
22

22.12.2018 13:00 - 17:00

dec
28

28.12.2018 16:30 - 23:30

dec
31

31.12.2018 13:30 - 17:00

jan
5

05.01.2019 14:30 - 15:00

loader

jubileum boek

Twitter VVM

Ga naar boven