/* onderstaande code is voor standen van Sportlink */

   

Het toernooi begon ’s middags 16:30 uur. Een uurtje eerder druppelden de eerste deelnemers en toeschouwers al binnen. 8 dartborden stonden klaar waaronder een mooi gebouwd podium met 2 “hoofd” borden. 

Frans Schiphof wist in poule A tot 2 keer toe zijn tegenstander te “breaken” maar verloor toch alle drie wedstrijden met 2-1. Folkert Feenstra was in deze poule de beste en ging als winnaar van de poule door naar de 2e ronde. 

Gerlof Glazema was de beste in zijn poule. Meino de Vries gooide ook sterk en mocht als 2e door.

In poule C was spanning alom. Wim Abma was de pechvogel, ondanks een winstpartij tegen Gosse Hoekstra, werd hij 4e in de poule en ging als enige niet door naar de 2e ronde. Jildert Glazema had één tegenleg minder dan Gosse en werd zo eerste van de poule.

Jesse Offringa werd mede door een prachtige finish van 66 eerste in Poule D.

Marten Bergsma was de grote man in poule E. Met finishes van 65 en 72 gaf hij zijn tegenstanders weinig kans.

Datzelfde gold voor Peter Sinnema. Hij hoefde slechts één leg af te staan in de poulefase.

In poule G waren Gerrit Jan Visser, Henk Siegersma en Hendrik Kootstra aan elkaar gewaagd. Gerrit Jan wist met 2-1 te winnen van Hendrik Kootstra. In de 3e leg gooide hij koel een finish van 52. Later dit toernooi zouden deze twee mannen nogmaals tegen elkaar strijden…..

Johny Bergsma won verrassend in poule H. Hij won alle wedstrijden waaronder een 54 finish in de 8e beurt. Knap!

Poule I, vooraf bestempeld als de “poule des doods” begon meteen heftig. Guido toonde zijn klasse door in de allereerste leg met 18 pijlen te finishen. Niets inkomen, meteen “BAM!”. Alle tegenstanders van Guido in de poule fase kregen geen enkele pijl om te finishen…

Poule J was een merkwaardige poule. Iedereen wist van elkaar te winnen echter alle wedstrijden werden 2-0.. Jacob Faber en Jeroen Wagenaar wonnen twee keer en gingen als nummers 1 en 2 door naar de 2e ronde. Dankzij een hoge finish van 78 mocht Hylke Bruinsma als 3e door naar de 2e ronde.

Ook de 3e Glazema, Syrt, werd winnaar van de poule. Hij won al z’n wedstrijden. Ook Rudmer de Vries en Ydo Hoekstra mochten ruiken aan de 2e ronde.

In de 2e ronde kieperde René verrassend met een heuse “madhouse” Jeroen uit het toernooi in de 3e leg. Ook Sander verraste in de 2e ronde. In de 9e beurt gooide hij een finish van maar liefst 78 uit.

Een 180-er van Henk werd Gerlof te machtig in de 2e ronde. Gerlof capituleerde, ondanks dat hij wel kansjes kreeg. Een prachtige partij tussen Meino en Remco. Waarbij Meino met 2-1 wist te winnen met een laatste finish van 75. Ook in de 2e ronde was Guido oppermachtig. Alweer gaf Guido zijn tegenstander geen pijl voor een finish…

Rudmer kwam 1-0 voor tegen Syrt. Syrt herpakte zich en wist dit om te buigen naar 2-1 en mocht door naar de 3e ronde. 

Erik Hoekstra en Jildert Glazema pakten de traditionele verloting weer op. Het hoogte punt was een boek van Paul de Leeuw. Dit werd geweigerd door Nico Zonderland en het boek ging weer in de hoge hoed. En raad eens wie er na de tweede trekking met het boek vandoor ging? Remco Zonderland! Alle Zonderland-mannen namen trouwens weer vele prijzen mee naar huis.

De hoofdprijs was een senseo apparaat. Alvorens er getrokken werd hoorde ik Jacob Faber zeggen: “Die hoech ik net” …en ja hoor, prompt mocht hij naar voren komen. Haha. Als ik het goed heb vernomen is uiteindelijk Siemy Hamer met het Senseo apparaat naar huis gegaan.

In de 3e ronde kreeg Jesse Offringa voor het eerst echt tegenstand. Hendrik walste over hem heen, hij kreeg geen pijl. Dankzij een ijzersterke eerste leg met een finish van 83 ging ook Henk  door naar de kwartfinales. Jildert noemde Sander ’s middags al de outsider van het toernooi en daar zou hij gelijk in krijgen. Een 3-1 overwinning tegen René was genoeg voor Sander om zich te plaatsen voor de kwartfinale. Ook Jildert zelf ging door naar de kwartfinale. Een heuse thriller tegen Meino ging hier aan vooraf.

De mooiste partij in de 3e ronde was die tussen Gerrit Jan en Johny. Johny nam na een 1-0 achterstand brutaal de leiding met 2-1. Johny kreeg meerdere pijlen om de latere winnaar uit het toernooi te zetten. Hij verzuimde dit en Gerrit Jan kroop door het oog van de naald met een 3-2 overwinning.

Ondanks het verlies kan Johny terugkijken op zijn meest geslaagde toernooi.

De meest spannende partij in de kwartfinale was die tussen Peter en Henk. Beide gooiden ijzersterk en verdienden een plekje in de halve finale. Peter liep snel uit naar een 2-0 voorsprong. Daarna begon Henk aan zijn opmars die pas stopte bij een 3-2 voorsprong. De leg daarna gooide Peter de hoogste finish van de avond: 120. Peter kwam weer op gelijke hoogte met Henk. Een beslissende 7e leg moest de doorslag geven.  Met een keurige finish van 47, al in de 8e beurt, wist Peter Henk te breken en werd zo de winnaar.

Tot 2-2 ging het gelijk op tussen Gerrit Jan en Sander. Daarna behield Gerrit Jan de 5e leg en de 6e leg wist hij Sander te breken en was de wedstrijd gespeeld.

De meest verrassende wedstrijd van de dag was die tussen Hendrik en Guido. Guido haalde zijn niveau van eerder deze dag niet meer, terwijl Hendrik zeer goed speelde. De eerste 5 legs werd telkens de tegenstander gebroken. Toen stond het al 3-2 voor Hendrik. Er hing een sensatie in de lucht. In de 6e leg lukte het Guido niet om de madhouse te raken. Hendrik strafte dit af door de gedoodverfde favoriet uit het toernooi te knikkeren. De 4-2 overwinning was niet gestolen, maar gewoon terecht.

Met een zeer snelle finish van 68 en 20 in de eerste twee legs, door Gerard, werd voor hem de basis gelegd voor een plaatsje in de halve finale. 

De halve finales speelden we ook “best of 7”. Gerard was niet opgewassen tegen Hendrik en in de 6e leg was een snelle finish in de 8e beurt voor Hendrik genoeg om voor de 2e maal in zijn carrière de finale te halen. 

Peter en Gerrit Jan waren aan elkaar gewaagd. Met veel publiek om hen heen wist Gerrit Jan een 4-2 overwinning uit het vuur te slepen. Met Gerrit Jan en Hendrik in de finale zou er een winnaar komen die nog niet eerder de Embassy had gewonnen…

Gerrit Jan nam in de finale een 3-0 en een 4-1 voorsprong. Hendrik knokte zich terug naar 4-3 en kreeg ook pijlen om de stand weer gelijk te trekken en een allesbeslissende 9e leg uit het vuur te slepen. Het mocht niet zo zijn. Gerrit Jan wist de 8e leg te behouden en was dolblij met een sensationele overwinning op deze Embassy van de VV Minnertsga.

“The Airwalker”

1e ronde, poulefase, vetgedrukte = door naar de volgende ronde.

Poule A

1.  Folkert Feenstra3 (6-1)

2.  Geert Andringa 2 (4-4)

3.  Roan H. Joostema 1 (3-5)

4.  Frans Schiphof0 (3-6)

 

Poule B

1.  Gerlof Glazema3 (6-1)

2.  Meino de Vries2 (4-3)

3.  Remco van der Mossel 1 (3-4)

4.  John Hofte 0 (1-6)

 

Poule C

1. Jildert Glazema2 (5-3)

2. Gosse Hoekstra2 (5-4)

3. René de Vries        1 (4-5)

4. Wim Abma 1 (3-5)

 

Poule D

1. Jese Offringa        3 (6-1)

2. Richard van Wier 1 (4-4)     

3. Klaas Wiersma 1 (3-5)

4. Ytzen Flapper         1 (2-5)

 

Poule E

1. Marten Bergsma3 (6-0)

2. Gert Boomsma2 (4-3)

3. Sander Zonderland 1 (2-4)

4. Niek de Vries        0 (1-6)

 

Poule F

1. Peter Sinnema3 (6-1)

2. Feike Jochum Vogel2 (5-3)

3. Jacobus Jr. Zwart 1 (2-4)

4. Sieb Driessen         0 (1-6)

 

Poule G

1. Hendrik Kootstra2 (5-2)

2. Gerrit Jan Visser2 (5-3)

3. Henk Siegersma 2 (4-3)

4. Marten Andringa 0 (0-6)

 

Poule H

1. Johny Bergsma3 (6-2)

2. Herre de Vries2 (5-4)

3. Johan van der Veen1 (4-4)

4. Rienk van der Veen 0 (1-6)

 

Poule I  “poule des doods”

1. Guido van der Meer3 (6-0)

2. Rein-Gert Boomsma 2 (4-4)

3. Gerard Sinnema 1 (3-5)

4. Enno Kingma         0 (2-6)

 

Poule J

1. Jacob Faber2 (4-2)

2. Jeroen Wagenaar 2 (4-2)

3. Hylke Bruinsma1 (2-4)

4. Remco Zonderland 1 (2-4)

 

Poule K

1. Syrt Glazema3 (6-2)

2. Rudmer de Vries 2 (5-4)

3. Ydo Hoekstra 1 (3-4)

4. Erin van Wier 0 (2-6)

 

 

2e ronde:

Jeroen Wagenaar – René de Vries 1-2

Feike Jochum Vogel – Sander Zonderland 1-2

Gerlof Glazema – Henk Siegersma 0-2

Meino de Vries – Remco van der Mossel 2-1

Gosse Hoekstra – Gert Boomsma 2-0

Gerrit Jan Visser – Klaas Wiersma 2-0

Peter Sinnema – Geert Andringa 2-0

Johny Bergsma – Richard van Wier 2-1

Marten Bergsma – Gerard Sinnema 0-2

Jildert Glazema – Johan van der Veen 2-0

Jacob Faber – Herre de Vries 2-0

Guido van der Meer – Ydo Hoekstra 2-0

Hendrik Kootstra – Hylke Bruinsma 2-0

Jesse Ofringa – Rein-Gert Boomsma 2-0

Folkert Feenstra – Roan H. Joostema 2-0

Syrt Glazema – Rudmer de Vries 2-1 

 

3e ronde:

Jesse Offringa – Hendrik Kootstra 0-3

Guido van der Meer – Jacob Faber  3-1

Syrt Glazema – Henk Siegersma 0-3

René de Vries – Sander Zonderland 1-3

Meino de Vries – Jildert Glazema 2-3

Gerrit Jan Visser – Johny Bergsma 3-2

Folkert Feenstra – Peter Sinnema 0-3

Gosse Hoekstra – Gerard Sinnema 0-3

 

 

Kwartfinale:

Jildert Glazema – Gerard Sinnema 1-4

Gerrit Jan Visser – Sander Zonderland 4-2

Peter Sinnema – Henk Siegersma 4-3

Guido van der Meer – Hendrik Kootstra 2-4

 

 

Halve finale:

Gerard Sinnema – Hendrik Kootstra 2-4

Peter Sinnema – Gerrit Jan Visser 2-4

 

Verliezersfinale (om de 3e plaats):

Gerard Sinnema – Peter Sinnema 2-3

 

FINALE:

Gerrit Jan Visser – Hendrik Kootstra 5-3

 

Uitslag 18e Embassy VVM:

 

1e prijs: Gerrit Jan Visser

2e prijs:Hendrik Kootstra

3e prijs:Peter Sinnema

4e prijs:Gerard Sinnema

 

Hoogste finish: Peter Sinnema (120)

Meeste 180-ers: Henk Siegersma en Guido van der Meer (beide 1 x 180)

 

Prestaties “Embassy VVM” door de jaren heen van Gerrit Jan Visser:

 

2001: In de 2e ronde met 3-0 verloren van Dirk Ane van Stralen.

2003: In poulefase uitgeschakeld door Jan Sense Boomsma en Pieter van der Mossel.

2007: In poulefase uitgeschakeld door Gerlof Glazema, Gosse Hoekstra en Piet Houkes. 

2008:In de 2e ronde met 3-2 verloren van Sipko Vis.

2009: In de halve finale met 5-0 verloren van Jan Sense Boomsma.

2011: In de 2e ronde met 3-0 verloren van Gerard Sinnema.

2012: In de 2e ronde met 3-0 verloren van Jeroen Wagenaar.

2013: In de 2e ronde met 2-1 verloren van Rein-Gert Boomsma.

2014: In de kwartfinale met 3-2 verloren van Syrt Glazema.

2015: In de 3e ronde met 2-1 verloren van Feike Jochum Vogel.

2016: In de 3e ronde met 3-1 verloren van Jacob Faber.

 

Hoeke_combilogo_blauw.jpg

Wie is online

We hebben 31 gasten en geen leden online

JavaScript draait niet of heeft een fout gerapporteerd.

Log in

Binnenkort

Geen gebeurtenissen gevonden
loader

jubileum boek

Twitter VVM

Ga naar boven