/* onderstaande code is voor standen van Sportlink */

   

Toen we op sportpark It Ketting uit de SUV van Geert stapten zeiden we tegen elkaar : als we hier nou eens een puntje weg kunnen snoepen, zou dat een bonuspunt zijn. Want koploper ’t Fean was natuurlijk de huizenhoge favoriet en stond zonder ook maar 1 verliespartij aan de leiding in de 3e klasse B. Bovendien had de ploeg van trainer Mark Bosma een paar prima oefenpotjes aan hun palmares toegevoegd door met 2-0 en 4-0 te winnen van 2e klassers Zwaluwen en ONT. En niet te vergeten: trainer John Hofte had grote personele problemen door blessures en miste de complete as van zijn team. Remco v.d.Mossel, Herre de Vries en Bart Stroosma waren niet inzetbaar.
Ja dan sta je normaal gesproken bij het betreden van het veld al met 1-0 achter. Maar….. we hadden ook nog goed op ons netvlies de laatste wedstrijd van het vorig seizoen, toen we onder identieke omstandigheden en met een karrevracht aan blessures en een paar gretige jonge honden en een interim-trainer de ploeg van Mark Bosma klop gaven. Dat zal Mark Bosma zich zeker nog goed herinneren. John Hofte had zijn huiswerk goed gedaan en gaf de ploeg opdracht om met een compacte veldbezetting het gevaar van ’t Fean te pareren. Vanaf het eerste fluitsignaal van scheidsrechter van Eijden uit Ureterp zette de Feanster direct druk en Minnertsga had een minuut of 10 nodig om het gevaar goed te doorzien en in te dammen. Verder dan een karrevracht corners kwamen de Feanster echter niet. Ik denk dat ze gedurende de hele wedstrijd wel een stuk of 20 corners gehad hebben die mede door onze 2 meter 68 lange keeper Jorn Helder totaal geen gevaar opleverden. Want om uit de klauwen van deze monsterkeeper te blijven gingen de meeste corners richting 16 meter lijn en leverden geen enkel gevaar op. Minnertsga liet de Feansters rustig uitrazen en vertrouwde op zijn snelle spitsen. In de 20e minuut was het raak. De moeilijk af te stoppen Jildert de Vries zag de voor het doel gekomen Enno Kingma vrij staan en bediende hem op maat. Enno tikte uitstekend binnen en bracht Minnertsga op 1-0. En nog geen 4 minuten later lag de bal alweer in het netje toen een vrije trap van onze kilometervreter Ydo Hoekstra slecht werd verwerkt door keeper v.d.Meer en Hendrik Kootstra er als de kippen bij was om de bal in het doel te werken 0-2 Toen werd het even stil op de Hertsgang in Surhuisterveen. De ploeg van Mark Bosma had duidelijk moeite met de ontstane situatie en met name spelverdeler en topscoorder Andre v.d.Molen was meer met de scheidsrechter bezig dan zijn ploeg op sleeptouw te nemen. Gele kaarten van Wibo v.d.Werff en Erwin Vos gaven aan dat de Feansters het gehaaide spel van Minnertsga niet de baas konden. En het werd nog erger. Een vrije trap van Ydo Hoekstra in de 38e minuut plofte via het hoofd van een verdediger over keeper van der Meer in de uiterste bovenhoek. 0-3  Met die stand werd gerust. Mark Bosma hikte natuurlijk op 2 gedachten. Door nog meer aanvallende spelers in te brengen werd de deur aan de andere kant nog verder opengezet. De uitstekend spelende Enno Kingma en Jildert de Vries waren een ware plaag met hun snelheid en dat zou in de 2e helft niet veranderen. De aanvallen waren voor de Feansters maar de kansen waren voor Minnertsga. In de 51e minuut had Enno Kingma de wedstrijd al definitief in het slot kunnen gooien maar de bal stuiterde omhoog op het slechte knollenveld en zijn inzet ging op 2 meter van de goal over. Bovendien had het Fean niet te klagen over de scheidsrechter toen die een harde charge van Wibo v.d.Werff onbestraft liet. Ydo Hoekstra kreeg in de 58e minuut nog een dot van een kans maar miste. En in de 59e minuut moest invaller Jelmer de Haan met een grove overtreding een vrije doorgang van Jildert de Vries verhinderen. Opnieuw was scheidsrechter van Eijden clement voor de Feansters. Jildert moest echter geblesseerd het veld verlaten en dat was even stevig balen.  Kreeg ’t Fean dan helemaal geen kansen??? Ik kan me 2 situaties herinneren. In de 62e minuut een kopbal via de lat over en een paar minuten later een inzet van Jelte Bottema wat naast ging. Enno Kingma kreeg nog 1 keer een vrije doorgang maar zijn schot werd gekeerd door keeper v.d.Meer.
John gebruikte zijn 3 wisselspelers en kon de wedstrijd daarmee probleemloos uitspelen. Koploper ’t Fean kreeg zijn eerste klop en daar was totaal niks op aan te merken. De ploeg van John Hofte verdient een grote pluim met een collectieve topprestatie van 14 spelers die deze middag een misschien wel betere tegenstander bij de strot greep en niet meer los liet. Niet een speler viel uit de toon en dat is een prestatie van formaat.
Ja, en dan is een kleine (wel wat lange) anekdote wel op zijn plaats. Onze nationale trots de Leeuwarder Courant laat elke week 4 analisten een wedstrijd voorspellen. En laat nou Minnertsga de laatste 2 keer door Aafke de Hoek in haar analyse gekozen worden. Niks mis mee, mooie reclame. Aafke is een ware kenner want ze staat bovenaan de ranglijst. Maar vorig jaar was ze ook analist bij de laatste wedstrijd tegen het Fean.(die wij dus wonnen) Toen zat ze er helemaal naast. En voor de laatste wedstrijd voor de winterstop tegen Leovardia kwam Minnertsga er helemaal bekaaid af. Minnertsga zou te kort komen en Leovardia had op elke positie een betere speler staan en had in tegenstelling tot Minnertsga kunstgras. Helaas kwam haar voorspelling dus weer niet uit. En ook nu zat Aafke er weer naast. Ze had zich blijkbaar danig vergist in de stabiliteit van Minnertsga.
Ach, het is natuurlijk ook niet eenvoudig om een goede voorspelling te doen. Ook wij hadden deze uitslag eerlijk gezegd ook niet verwacht. Dus Aafke, volhouden met je voorspellingen. Of kom eens een keer kijken in Minnertsga op het prachtige complex compleet met kunstgras. 
Volgende week de start van de 2e helft van de competitie met Trynwalden op bezoek. En eigenlijk is die wedstrijd minstens zo belangrijk. Dus maar snel van die roze wolk af en met beide benen op de grond. Dan maken we zeker kans tegen Trynwalden.
Of niet dan??

Groeten
Nico Z.

De opstelling van deze middag:
Jorn, Frans, Roy, Siep, Enne, Hendrik, Jorrit, Hylke (Rutmer), Enno (Marten), Ydo en Jildert (Rienk) 
Reservekeeper : Jildert                            

vloon.jpg

Wie is online

We hebben 76 gasten en geen leden online

JavaScript draait niet of heeft een fout gerapporteerd.

Log in

Binnenkort

nov
23

23.11.2018 20:00 - 21:30

dec
22

22.12.2018 13:00 - 17:00

dec
28

28.12.2018 16:30 - 23:30

dec
31

31.12.2018 13:30 - 17:00

loader

jubileum boek

Twitter VVM

Ga naar boven