/* onderstaande code is voor standen van Sportlink */

   

Zwaagwesteinde was de enige ploeg in de 3e klasse die in de eerste helft van deze competitie won van Minnertsga en dat zette zeker wat extra spanning op deze wedstrijd. Die wedstrijd lag mij nog vers in het geheugen want onder gure weersomstandigheden werd Minnertsga daar totaal van de mat gespeeld. Er werd niet eens een halve kans gecreëerd en het verlies van 4-0 was dan ook volledig terecht. Er was dus ook iets recht te zetten. Maar er was de afgelopen 2 weken niet gespeeld (behalve dan die 20 minuten van de gestaakte wedstrijd tegen Trynwalden) dus kon er moeilijk een inschatting gemaakt worden van de vorm van de dag. Daarnaast heeft spits Enno Kingma zijn biezen gepakt deze week voor een 4 maanden lange stage in Engeland. Dat gemis zou ook duidelijk gevoeld worden deze middag. Derhalve moest trainer John Hofte een beroep doen op de nog maar nauwelijks fitte Remco v.d.Mossel  (na een aantal maanden blessureleed). Scheidsrechter was dhr. Van der Wal uit Lemmer. En het zou een hele vreemde wedstrijd worden. Blijkbaar was het goede spel van Jildert de Vries van de laatste tijd ook doorgedrongen bij trainer en spelers van Zwaagwesteinde want bij de eerste de beste actie van Jildert passeerde hij zijn directe bewaker Jelle v.d.Wal en die zag geen andere mogelijkheid dan het neerhalen van Jildert. En scheidsrechter v.d.Wal was heel resoluut, hij kon met rood vertrekken.(neerhalen doorgebroken speler).  En dat was pas in de 4e minuut. Alles wat Zwaagwesteinde was viel over de scheidsrechter heen en vanaf dat moment kon die natuurlijk niks meer goed doen. Tegen elke beslissing werd geprotesteerd en trainer Klaas Zandberg maakte het in de 18e minuut helemaal bont door een scheldpartij tegen de scheidsrechter en ook hij kon terecht vertrekken. In totaal werden er nog 6 spelers van Zwaagwesteinde gedurende de wedstrijd op de bon geslingerd (tegen 2 van Minnertsga) en daar viel weinig op af te dingen. Werd er dan nog gevoetbald dan ? Ja, Zwaagwesteinde zakte natuurlijk in en verdedigde zeer compact. Minnertsga moest het spel maken en dat lukte van geen kant deze middag. Het had duidelijk moeite met de situatie en wist het overwicht vrijwel niet in kansen om te zetten. En het had de scheidsrechter niet mee toen Jildert de Vries in de 16 duidelijk werd neergelegd door Louwrens Wagenaar maar de scheids slechts een corner gaf. Zwaagwesteinde was naast het vele verbale geweld in de eerste helft minstens zo gevaarlijk met zijn uitvallen. En in de 40e minuut hadden ze zeker niet te klagen over de scheidsrechter toen Jorn Helder de bal los liet en de bal via via tegen de hand rolde van de op de grond liggende Hendrik Kootstra. Penalty besliste hij en daar wist Lieuwe de Roos wel raad mee 0-1
Na de rust bracht John Hofte Frans Schiphof in voor Rinke Kamstra. Maar het eerste kwartier na de rust zagen we een machteloos Minnertsga en een gevaarlijk counterend Zwaagwesteinde wat resulteerde in een kopbal tegen de lat en een inzet van Lieuwe de Roos die vanaf de middellijn met een verre trap bijna de te ver voor zijn goal staande Jorn Helder verschalkte. De bal ging net over de lat.  Diezelfde de Roos was er in de 59e minuut nog dichterbij maar vanaf een meter of 3 van de goal schoot hij tegen de onderkant van de lat. Minnertsga had dus het geluk dat het niet al na 60 minuten kansloos was. Het stroopte nog een keer de mouwen op maar de creativiteit ontbrak. Ons centraal verdedigingsduo grossierde in eindeloze passes overdwars en kon met moeite de vrije man vinden. John bracht Marten Bergsma nog in voor Rienk v.d.Veen die duidelijk wedstrijdritme miste. Daarmee kwam er wat meer body en vuur in het spel en de wedstrijd begon wat te kantelen. Remco v.d.Mossel kwam een teenlengte te kort om te scoren. Marten Bergsma gebruikte in de 79e minuut zijn gevaarlijkste wapen en zijn verre ingooi belandde in kluts voor de voeten van Jildert de Vries. Die bedacht zich geen moment en schoot hard binnen 1-1. En in de laatste 10 minuten had het helemaal sneu voor Zwaagwesteinde af kunnen lopen. Een vrije trap van Ydo Hoekstra werd ternauwernood uit de hoek gebokst door de keeper en een handsbal van een Zwaagwesteindeverdediger werd door scheidsrechter v.d.Wal niet beloond met een strafschop. Maar eerlijk, dat zou ook te veel zijn geweest voor Minnertsga. Het was deze middag niet in goeie doen en kon nog het meest gelukkig zijn met de puntenverdeling. Volgende week moet de gestaakte wedstrijd opnieuw gespeeld worden tegen Trynwalden. Die ploeg pakte zijn laatste strohalm door thuis met 3-1 te winnen van Twijzel. Een gevaarlijke tegenstander dus die niet moet worden onderschat. We zullen zien. 

Groeten Nico

En voor degene die ondanks het mooie weer geen tijd hadden om de wedstrijd te zien hier de opstelling:
Jorn, Rinke (Frans), Sieb, Roy , Enne, Rienk (Marten), Herre, Ydo, Hendrik, Remco, en Jildert
Reserve : Bart Stroosma

Hoeke_combilogo_blauw.jpg

Wie is online

We hebben 97 gasten en geen leden online

JavaScript draait niet of heeft een fout gerapporteerd.

Log in

Binnenkort

dec
22

22.12.2018 13:00 - 17:00

dec
28

28.12.2018 16:30 - 23:30

dec
31

31.12.2018 13:30 - 17:00

jan
5

05.01.2019 14:30 - 15:00

loader

jubileum boek

Twitter VVM

Ga naar boven