/* onderstaande code is voor standen van Sportlink */

   

Het voorval van de afgelaste wedstrijd tegen Trynwalden waarbij Jorrit v.d.Veen een ernstige beenbreuk opliep ligt nog heel vers in het geheugen. Maar gisteren voor het uitspelen van de resterende 70 minuten werd Jorrit even keurig door Aant van huis gehaald en kon hij ,weliswaar in een rolstoel en met een geitenwollen sok aan, de wedstrijd bijwonen. “In kald putsje”. Maar erg mooi dat dit zo kan.
De weersomstandigheden waren verre van ideaal en het was “gloepende” koud.
Alles wat deze zaterdag op gewoon gras gespeeld moest worden ging natuurlijk niet door en we kunnen nu al voorspellen dat dit het volgend weekend weer zo is. Met als gevolg dat het verschil in wedstrijden alleen maar groter wordt. Maar de KNVB wil van geen afgelasting weten en vind dit blijkbaar geen probleem. Maar nu al 5 wedstrijden door de weeks inhalen, dat lijkt bijna onmogelijk.
Scheidsrechter voor dit duel was mevr. Brinkkemper. Een talentvolle en slanke jongedame die wij een keer eerder gehad hebben (duel tegen Wykels Hallum) Ze had deze middag een makkie en zou ook goed fluiten. Verder was Abe met camera aanwezig om de wedstrijd op de gevoelige plaat vast te leggen.  Genoeg ingrediënten aanwezig voor een mooie voetbalmiddag. Maar dat liep iets anders.
De eerste korte helft kan ik eigenlijk wel overslaan. Met 2 ploegen die wel wilden maar verder weinig konden. De 2e helft zou aantrekkelijker zijn. Er kwam voor beide ploegen meer ruimte. En het was Trynwalden die de eerste echte kansen kreeg. In de 49e minuut kwam Oetsen-Klaas Jansma na een steekpass alleen op Jorn Helder af maar die redde prima. Drie minuten later kon dezelfde Jansma bij de 2e paal vrij inkoppen maar hij kopte net naast. Minnertsga werd door deze 2 kansen maar nauwelijks wakker geschut en een aantal spelers speelde mijlenver onder hun kunnen. Men grossierde in foute passes en heel veel balverlies. John wisselde Siep Driesen voor Roy van Rees en dat leek goed uit te pakken Minnertsga nam steeds meer het initiatief en creëerde kansen. Een schot van Remco v.d.Mossel ging naast en kopbal van Jildert de Vries werd een prooi voor keeper Hylke Kloosterman. Diezelfde Kloosterman was in de 67e minuut echter kansloos toen uit een prima aanval Ydo Hoekstra werd vrijgespeeld en hard in de uiterste hoek schoot. 1-0
En 2 minuten later was het opnieuw Ydo die werd vrijgespeeld maar hij miste jammerlijk de 100% kans.Hij had de wedstrijd in het slot kunnen gooien.  In de 76e minuut sloeg het noodlot echter aan andere kant toe. Volledig onnodig en knullig terugspelen en Jorn die ongelukkig op de bal ging staan. Zo rolde de bal ineens voor de voeten van Jeroen IJsselmuiden die eenvoudig de bal in het lege doel kon tikken. 1-1 Maar de gifbeker was nog niet leeg. Een volledig mislukte uittrap van Jorn waardoor Trynwalden kon overnemen een voorzet van Jansma die door 2 verdedigers van Minnertsga finaal werden gemist. En daar stond Albert Smit, zei dank je wel, en schoot de bal eenvoudig binnen . 1-2  Het slotoffensief van Minnertsga leverde wel veel druk op maar geen echte grote kansen. Marten Bergsma werd nog als extra aanvaller ingebracht maar dat leverde geen goals op. Zelfs de mee naar voren gekomen Jorn Helder kon het tij niet meer keren. Minnertsga verspeelde geheel onnodig de 3 punten en droop gedesillusioneerd af.  Het had op zeer knullige wijze de tegenstander in het zadel geholpen en die vond dat natuurlijk prima. Die pakken de laatste 2 weken wel even 6 punten uit 2 wedstrijden en zien ineens weer kansen om degradatie te ontlopen. En laten we eerlijk zijn, ze hebben ook best een leuk voetballende ploeg. Volgende week de uitwedstrijd tegen Dokkum. De kans dat deze wedstrijd doorgaat is echter minimaal. Dat wordt dan dus thuis oefenen tegen Franeker za. We zien wel.                     

Groeten Nico

En voor de velen die het gisteren te koud vonden hier de opstelling:
Jorn, Frans, Sieb (Roy) , Bart (Marten), Enne, Rienk , Herre (Johan Boersma), Ydo, Hendrik, Remco, en Jildert
Reserve : Rutmer

muta.jpg

Wie is online

We hebben 118 gasten en geen leden online

JavaScript draait niet of heeft een fout gerapporteerd.

Log in

Binnenkort

dec
22

22.12.2018 13:00 - 17:00

dec
28

28.12.2018 16:30 - 23:30

dec
31

31.12.2018 13:30 - 17:00

jan
5

05.01.2019 14:30 - 15:00

loader

jubileum boek

Twitter VVM

Ga naar boven