/* onderstaande code is voor standen van Sportlink */

   

Onze gasten uit Dokkum hebben we dit seizoen nog niet getroffen. De ploeg van trainer Gerrie de Boer maakt een middelmatig seizoen mee en de stand op de ranglijst geeft nog geen enkele zekerheid van een verder verblijf in de 3e klas.
John Hofte is met de huidige 4e plaats op de ranglijst veilig en kan zelfs nog een toetje bewerkstellen. Maar de huidige vorm van de jongens geeft geen reden tot “even lekker achterover leunen”. De resultaten van de laatste weken zijn zeer matig en de kans dat het seizoen als een nachtkaars uit gaat is heel goed aanwezig. En, dat baart misschien nog wel de meeste zorg, de goals worden de laatste weken wel heel erg makkelijk weggegeven. Dus kwam John met een behoudende tactiek tegen Dokkum in het veld. Eerst verdedigend maar weer de boel goed op de rit krijgen, dat was het motto. Scheidsrechter was Dhr. Bakker uit Wolvega. De eerste helft was van een matig niveau. Beide ploegen wilden wel maar er lukte weinig. Beide ploegen grossierden in foute passes. Toch had het in de eerste minuut al raak kunnen zijn. Jildert de Vries was bij een voorzet eerder bij de bal dan keeper Timo de Vries maar de Vries redde de eerste inzet en de 2e werd uit het doel gekopt door een Dokkumverdediger. Het eerste en enige antwoord van Dokkum kwam van topscoorder Martijn Jongeling. Hij passeerde 2 man maar Jorn Helder keerde zijn inzet met de voet. Dokkum was meer in balbezit en had een iets beter veldspel maar Minnertsga kreeg de beste mogelijkheden. Ydo Hoekstra, die al weken met zijn vorm worstelt, kreeg in de 26e minuut een schietkans maar zijn inzet ging hoog over. Jildert de Vries was in de 38e minuut bij een steekpass net wat eerder bij de bal dan keeper de Vries. Hij krulde de bal om de keeper maar een Dokkum verdediger kon de bal net voor de doellijn keren. De 2e helft was van beter niveau. Beide ploegen gingen meer voor de volle winst en er ontstond meer ruimte op het veld. Dokkum leek opties te domineren maar net als in de eerste helft wist het vrijwel geen uitgespeelde kans te creëren. Verdedigend stond het bij Minnertsga veel beter dan de laatste weken en met name Bart Stroosma speelde een dijk van een wedstrijd. Met name verdedigend maar ook als Minnertsga er in de omschakeling uitkwam. En de kansen kwamen. Ydo Hoekstra passeerde in de 47e minuut zijn directe tegenstander maar zijn schot werd gekeerd door keeper de Vries. In de 49e minuut kwam Jildert 1 op 1 te staan met de laatste man van Dokkum maar zijn schot ging via het uitgestoken been net naast. De ruimte die Minnertsga in de omschakeling kreeg zorgde voor grote mogelijkheden. Zo stonden ze in de 66e minuut met 3 tegen 1 Dokkumverdediger maar slaagden ze er niet in om tot scoren te komen. Herre de Vries kreeg in de 73e minuut een vrije kopkans uit een corner van Ydo maar hij kopte naast. John Hofte wisselde de onzichtbare Hylke Hoekstra voor Rein Sybe Faber maar ook Rein Sybe kon door het doorschuiven van Dokkum op het middenveld niet voor extra gevaar zorgen. Dokkum was in het laatste kwartier wel dreigend maar verder dan een geblokt schot in de 88e minuut kwamen ook zij niet. Zo eindigde de wedstrijd in een kleurloze 0- 0 en daar kon eigenlijk niemand blij mee zijn. Minnertsga niet omdat zij de beste kansen kregen en naar mijn gevoel meer aanspraak konden maken op de 3 punten en Dokkum zeker niet omdat zij na afloop hoorden dat al hun concurrenten 3 punten binnen sleepten tegen de nummers 1 tot en met 3. Zo kan het ook gaan tegen het einde van de competitie. In het programmaboekje stond de “veilige” elfde plaats van Dokkum maar na afloop staan ze ineens op de een na onderste stek. Voor John Hofte wacht deze week op de donderdagavond de uitwedstrijd tegen Twijzel dat dit weekend Leovardia verraste met een 5-3 overwinning. Alle hens aan dek dus. Als dan de rest een voorbeeld neemt aan Bartje (verreweg de beste man van het veld deze middag) dan komt dat vast goed. Deze middag konden we voor het laatst dit seizoen gebruik maken van de kaatsers. Met name Hendrik maar ook Marten waren van grote waarde voor onze hoofdmacht. Top dat zij tot het laatst hun bijdrage konden leveren. 

Groetnis, Nico                        

En voor de trouwe supporters die gisteren het mooie weer verkozen boven een middagje Dokkum de opstelling:
Jorn, Frans, Roy, Bart, Sieb, Enne, Herre, Hendrik, Ydo, Hylke (Rein Sybe) en  Jildert,
Reserve : Rienk en Rinke.

vriewsijk.jpg

Wie is online

We hebben 173 gasten en geen leden online

JavaScript draait niet of heeft een fout gerapporteerd.

Log in

Binnenkort

Geen gebeurtenissen gevonden
loader

jubileum boek

Twitter VVM

Ga naar boven